Specjalistyczne kursy językowe Specjalistyczne kursy językowe

Blog

Język angielski po Brexicie. Czy angielski zniknie z Unii Europejskiej?

Danuta Huebner poinformowała, iż angielski jest wciąż dominującym i najczęściej używanym językiem do komunikacji, ale po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii, angielski może stracić swój status. Czy aby na pewno?

czytaj dalej >>


Języki obce Nieobce. Kilka porad Michała Przybylskiego dotyczące szybkiej nauki języka obcego.

Przez pół roku mieszkałem w Chinach. Na początku, wydawało mi się, że będę w tym kraju bardzo krótko więc dogadywanie się na migi, w zupełności mi wystarczało. Ile się nauczyłem? Zgadłeś – NIC, ZERO. Selektywność mózgu sprawiła, że nowe słówka i zwroty wpadając do jednego ucha, wypadały mi przez drugie...

czytaj dalej >>


Nauka angielskiego – czyli dlaczego słuchanie jest prawie najważniejsze i jak Skandynawia uczy się angielskiego.

Chcesz mówić po angielsku poprawnie, zacznij najpierw od słuchania. Karm swoje uszy brzmieniem, melodią, intonacją języka angielskiego – po to, aby oprócz rozumienia nauczyć się również mówienia...

czytaj dalej >>


Materiały do nauki języka angielskiego biznesowego (Business English) na lekcję 60-minutową.

Zachęcamy do tego, aby ucząc się czy nauczając języka biznesowego korzystać z materiałów licznych źródeł, stron internetowych. Nauka wtedy przybiera formę ciekawszą i na pewno efektywniejszą. Zasada najważniejsza: Najpierw uważnie słuchamy (ćwiczymy tutaj już rozumienie ze słuchu), a potem na głos wykorzystujemy to w głośnym mówieniu; czyli najpierw uczymy się poprzez słuchanie, potem następuje produkcja tego co już wiemy (produkujemy to w mowie).

czytaj dalej >>


Miło jest nas poinformować, że nasze kursy z elementami coachingu zdobywają coraz to większą popularność. Niemal codziennie otrzymujemy pozytywne opinie o nich. Jeszcze bardziej cieszy nas to, że te opinie pochodzą od osób, które są samoukami i świetnie idzie im nauka języka angielskiego korzystając tylko z naszej platformy oraz Internetu, bez pomocy nauczyciela.

czytaj dalej >>


Zdrowotne właściwości uczenia się języka obcego.

Nauka języka obcego opóźnia starzenie się mózgu. Czy wiedziałeś/aś o tym? To nie tylko ciekawostka, ale i fakt.

czytaj dalej >>


Wydawnictwo oraz Szkoła Językowa EPROFESS jako partner wspierający projekt Job Interview

Job Interview to rozwijający się autorski projekt Studenckiego Koła Naukowego Progress, skierowany do studentów łódzkich uczelni wyższych. Głównym celem projektu jest przekazanie studentom wiedzy, dotyczącej tego jak poprawnie napisać CV oraz jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

czytaj dalej >>


Poziom biegłości językowej

Rada Europy wprowadziła sześć poziomów biegłości językowej oznaczonych wielką literą i dodatkowo cyfrą. Poziomy te dotyczą wszystkich języków obcych.

czytaj dalej >>


Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?

Język francuski to nie tylko język miłości, ale i dyplomacji oraz handlu. Znajomość języka francuskiego doceniania jest nie tylko ze względu na sztukę, kuchnię, czy literaturę. Obecnie bardziej doceniania jest jako narzędzie kluczowe na rynku pracy. I nie bez powodu. Francja to piąta potęga ekonomiczna świata.

czytaj dalej >>


Dlaczego warto uczyć się niemieckiego?

Jest wiele powodów na to, aby uczyć się niemieckiego. Po niemiecku mówią nie tylko mieszkańcy Niemiec, ale i Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu i Lichtensteinu. Nie wspominając już o tym, że niemiecki możesz usłyszeć niemal w każdym kraju do którego podróżujesz. Język niemiecki to język przydatny w życiu zawodowym jak i prywatnym.

czytaj dalej >>


Porady jak brzmieć naturalnie i autentycznie i mówić jak native po angielsku

Ucząc się angielskiego zazwyczaj nie robimy tego naturalnie. Uczymy się z książek, podręczników, które są specjalnie ‘zaprojektowane’ na ładne, formalne mówienie. Jednakże prawdziwy, czyli mówiony język taki nie jest. Język angielski autentyczny to język nieformalny, często niegramatyczny. Tak więc jak brzmieć naturalnie, czyli mniej śmiesznie?

czytaj dalej >>


Słuchanie po angielsku? Dlaczego jest takie ważne.

Słuchając dużo po angielsku uczymy rozumieć się rozmówcę lepiej. A to umiejętność, z którą osoby uczący się języka mają największy problem.

czytaj dalej >>


Muzyka barokowa wspomaga naukę.

Czy wiesz, że muzyka służy nie tylko do tańca? Od zawsze chyba wiadomo, że muzyka porusza ludzkie emocje, wyzwala uczucia, odpręża, relaksuje, łączy ludzi.

czytaj dalej >>


Język polski coraz popularniejszy.

Z roku na rok język polski jest coraz bardziej popularny na świecie. Coraz więcej firm zagranicznych decyduje się na Polskę. Komunikacja w firmach zagranicznych odbywa się w głównie w języku angielskim, ale coraz więcej osób mieszkających i pracujących w Polsce dla polepszenia swoich kwalifikacji zawodowych uczy się języka polskiego. Często w ofertach pracy można znaleźć zapotrzebowanie na osoby znające język angielski, jak i polski w stopniu komunikatywnym.

czytaj dalej >>


Ucz się języka obcego jak dziecko.

Często osoby pytają mnie jako lektora czy jest to możliwe, aby nauczyć się języka w ten sam sposób jak uczy się dziecko? Jeśli chodzi o mnie (mój punkt widzenia), uważam, że tak. Chociaż może pojawić się problem z akcentem. Ale to też nie jest regułą. .

czytaj dalej >>

Nadia Kuś


Nauka języka angielskiego online

Znajomość języków obcych stanowi podstawę efektywnego funkcjonowania we współczesnym świecie, zarówno w sferze zawodowej – w sektorze usług, nauce czy przemyśle – jak i turystyce, a nawet w zwykłych kontaktach towarzyskich z osobami z innych krajów. Ponieważ język angielski stał się obecnie głównym wspólnym środkiem komunikacji dla ludzi z różnych części globu, oczywistą konsekwencją był dynamiczny rozwój możliwości jego nauki przy użyciu najnowszych technologii. Dokonana w ostatnich latach rewolucja na rynku mobilnych urządzeń elektronicznych, a co za tym idzie, również w zdalnym dostępie do zasobów Internetu, nie pozostała bez wpływu na rynek edukacji językowej. Coraz częściej odbywa się ona obecnie w sposób zdalny – zarówno przy użyciu złożonych, profesjonalnych platform i serwisów e-learningowych, jak i prostszych form, takich jak korepetycje udzielane na przykład przy użyciu popularnego programu Skype.

czytaj dalej >>

Paweł Sobski


Korepetycje przez Internet

Jak bardzo w Polsce popularne stały się korepetycje przez Internet? Świadczą o tym statystyki. O ponad 36 % wzrosła liczba szkół stacjonarnych oferujących lekcje również przez Internet, a głównie przez Skype. Oczywiście uczniowie, jak i wielu nauczycieli jeszcze ostrożnie do tego podchodzą, ale to już tylko kwestia czasu. Na całym świecie nauka online stała się mega-popularna. Większość zaczyna się przekonywać do tej formy nauki. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu popularnego komunikatora Skype.

czytaj dalej >>

Ewa Gac


Skype na Świecie

W świecie, w którym ludzie częściej zmieniają pracę i kraj, pracują dłużej, nauka online to obecnie najlepsze rozwiązanie dla wielu. Istnieje mnóstwo platform do nauki języka przystosowanych z myślą o klientach międzynarodowych. Dlaczego tak wiele już osób korzysta z tej formy nauki?

czytaj dalej >>

Ewa Gac


Angielski w domu – tak to jest możliwe.

Czy jest możliwa nauka języka angielskiego w domu, samodzielnie, bez świadków? Tak, jestem sam tego przykładem. Napisałem do wydawnictwa i szkoły językowej Eprofess z prośbą o opublikowanie tego artykułu, gdyż uważam, że mogę pomóc wielu ludziom, którzy nie mają może czasu na dojazdy, chęci do nauki w grupach w szkołach językowych, i dlatego, że po prostu jestem samoukiem i do pewnych rzeczy wolę dojść sam. Wiem, że nie jestem jedyny z takim nastawieniem do nauki języka angielskiego. Myślę, że wypróbowałem już wszystkie możliwe metody, techniki niby ‘przyspieszające moje mówienie’. Uczęszczałem przez wiele lat na kursy, miałem różnych korepetytorów w domu, korzystałem z callana i innych metod. Wszystko tylko trochę poprawiało moją zdolność mówienia. A ja chciałem nauczyć mówić się biegle, stosując język mówiony, nie ten podręcznikowy, szkolny.

czytaj dalej >>

Kamil N., HR, Warszawa

ZGADZAM SIĘ Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.