Blog

Angielski przez skype, czyli moje spostrzeżenia.

Dziś napisała do nas nasza klientka Agata, kierownik działu logistycznego w jednej z firm na Górnym Śląsku, która od 4 lat uczy się angielskiego przez skype w naszej firmie. czytaj dalej »

Angielski przez SKYPE wciąż na Topie.

Tak to prawda, angielski na skype wciąż jest popularny, a statystyki pokazują, że jest coraz lepiej. Nasz sukces to cel, który obraliśmy już od samego początku, a więc nauka języków w bardzo indywidualny sposób, poprzez spotkania one-to-one. To zawsze działa! czytaj dalej »

Język angielski po Brexicie. Czy angielski zniknie z Unii Europejskiej?

Danuta Huebner poinformowała, iż angielski jest wciąż dominującym i najczęściej używanym językiem do komunikacji, ale po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii, angielski może stracić swój status. Czy aby na pewno? czytaj dalej »

Języki obce Nieobce. Kilka porad Michała Przybylskiego dotyczące szybkiej nauki języka obcego.

Przez pół roku mieszkałem w Chinach. Na początku, wydawało mi się, że będę w tym kraju bardzo krótko więc dogadywanie się na migi, w zupełności mi wystarczało. Ile się nauczyłem? Zgadłeś – NIC, ZERO. Selektywność mózgu sprawiła, że nowe słówka i zwroty wpadając do jednego ucha, wypadały mi przez drugie... czytaj dalej »

Nauka angielskiego – czyli dlaczego słuchanie jest prawie najważniejsze i jak Skandynawia uczy się angielskiego.

Chcesz mówić po angielsku poprawnie, zacznij najpierw od słuchania. Karm swoje uszy brzmieniem, melodią, intonacją języka angielskiego – po to, aby oprócz rozumienia nauczyć się również mówienia... czytaj dalej »

Materiały do nauki języka angielskiego biznesowego (Business English) na lekcję 60-minutową.

Zachęcamy do tego, aby ucząc się czy nauczając języka biznesowego korzystać z materiałów licznych źródeł, stron internetowych. Nauka wtedy przybiera formę ciekawszą i na pewno efektywniejszą. Zasada najważniejsza: Najpierw uważnie słuchamy (ćwiczymy tutaj już rozumienie ze słuchu), a potem na głos wykorzystujemy to w głośnym mówieniu; czyli najpierw uczymy się poprzez słuchanie, potem następuje produkcja tego co już wiemy (produkujemy to w mowie). czytaj dalej »

Kursy z elementami coachingu zdobywają coraz to większą popularność

Miło jest nas poinformować, że nasze kursy z elementami coachingu zdobywają coraz to większą popularność. Niemal codziennie otrzymujemy pozytywne opinie o nich. Jeszcze bardziej cieszy nas to, że te opinie pochodzą od osób, które są samoukami i świetnie idzie im nauka języka angielskiego korzystając tylko z naszej platformy oraz Internetu, bez pomocy nauczyciela. czytaj dalej »

Zdrowotne właściwości uczenia się języka obcego.

Nauka języka obcego opóźnia starzenie się mózgu. Czy wiedziałeś/aś o tym? To nie tylko ciekawostka, ale i fakt. czytaj dalej »

Wydawnictwo oraz Szkoła Językowa EPROFESS jako partner wspierający projekt Job Interview

Job Interview to rozwijający się autorski projekt Studenckiego Koła Naukowego Progress, skierowany do studentów łódzkich uczelni wyższych. Głównym celem projektu jest przekazanie studentom wiedzy, dotyczącej tego jak poprawnie napisać CV oraz jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. czytaj dalej »

Poziom biegłości językowej

Rada Europy wprowadziła sześć poziomów biegłości językowej oznaczonych wielką literą i dodatkowo cyfrą. Poziomy te dotyczą wszystkich języków obcych. czytaj dalej »