Zdrowotne właściwości uczenia się języka obcego.


Nauka języka obcego opóźnia starzenie się mózgu. Czy wiedziałeś/aś o tym? To nie tylko ciekawostka, ale i fakt.

Nauka języków obcych niesie ze sobą szereg korzyści nie tylko finansowych, czy kulturowych, ale i zdrowotnych. Udowodniono, iż nauka języka obcego poprawia pamięć, rozwija umiejętności matematyczne, artystyczne oraz werbalne. Ponadto, rozwijasz w sobie kreatywność oraz zdolność rozwiązywania problemów, czy logicznego myślenia. Badania specjalistów z York University w Toronto wykazały, że nauka języków zapobiega demencji i chorobie Alzheimera. U poliglotów demencja występuje znacznie później niż wśród osób, które znają wyłącznie język ojczysty. Im większą liczbą języków posługujemy się, tym efekt jest silniejszy. Poligloci dłużej pracują zawodowo.

A więc, nasz mózg należy trenować, ćwiczyć podobnie jak resztę ciała. Czy więc jest lepsza i bardziej korzystna gimnastyka dla mózgu niż nauka języka obcego? Obecnie mamy wiele możliwości nauki języków (kursy, lekcje prywatne, programy komputerowe, płyty do nauki języka, konwersacje na skype). Warto również zastanowić się nad nauką dwóch języków obcych w tym samym czasie. Podsumowując krótko, chcesz być dobry w przedmiotach ścisłych, chcesz być kreatywnym artystą, chcesz zachować jasność umysłu na dłużej ucz się języków, a wyjdzie ci to z pewnością na zdrowie.