Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?


Język francuski to nie tylko język miłości, ale i dyplomacji oraz handlu. Znajomość języka francuskiego doceniania jest nie tylko ze względu na sztukę, kuchnię, czy literaturę. Obecnie bardziej doceniania jest jako narzędzie kluczowe na rynku pracy. I nie bez powodu. Francja to piąta potęga ekonomiczna świata.

Według badań serwisów internetowych o pracy w Polsce francuski to trzeci najbardziej pożądany język obcy wśród pracodawców (obok angielskiego i niemieckiego). Przedsiębiorstwa z Francji stale są zainteresowani wykwalifikowanymi pracownikami z Polski. Najlepszą metodą na podjęcie pracy we Francji jest współpraca z agencjami pracy tymczasowej. Głównie poszukiwane są osoby do pracy w rolnictwie, jako budowlańcy, sprzedawcy, hotelarze, kucharze, kelnerzy.

Francuski jest językiem oficjalnym w 32 krajach. Używa go około 130 milionów ludzi. Posługują się nim organizacje międzynarodowe. Język francuski jest językiem urzędowym nie tylko we Francji, Belgii i Luksemburgu, ale również w Szwajcarii, Monako, Kanadzie, wielu krajach afrykańskich (Tunezja, Algieria, Maroko, Wybrzeże Kości Słoniowej, Burkina Faso, Gwinea, Ruanda, Niger) i położonych na innych kontynentach (Haiti, Martynika, Polinezja Francuska). Natomiast sam kraj jest największym inwestorem zagranicznym w Polsce (L'Oréal, BNP Paribas, E.Leclerc czy Leroy Merlin).

Znając język francuski możesz studiować ( w ramach wyjazdów ze stypendium ) na prestiżowych uczelniach w Polsce i krajach francuskojęzycznych. Dyplom prestiżowych uczelni jest kluczem do kariery zawodowej.

Francja należy również do jednego z najczęściej odwiedzanych krajów świata. Wieża Eiffla, Montmartre, Luwr czy Eurodisneyland to największe atrakcje dla milionów odwiedzających ten kraj. Francja przyciąga swoją architekturą, krajobrazami, historią oraz kuchnią.

Dlaczego jeszcze warto znać francuski? Ponieważ wielu Francuzów nie zna angielskiego i nawet nie zamierza się go nauczyć. A więc jeżeli chcesz podróżować, pracować, czy poznawać kulturę, ludzi (a może masz ciekawszy powód) musisz nauczyć się francuskiego i to w stopniu komunikacyjnym.