Muzyka barokowa wspomaga naukę.


Czy wiesz, że muzyka służy nie tylko do tańca? Od zawsze chyba wiadomo, że muzyka porusza ludzkie emocje, wyzwala uczucia, odpręża, relaksuje, łączy ludzi. Ale muzyka ma również jeszcze jedną ogromną zaletę. A mianowicie pomaga w nauce. Nie chodzi tutaj jednak o muzykę nowoczesną, techno, heavy metal, ale o muzykę klasyczną, głównie barokową. Dlaczego barokowa? A dlatego, że według wielokrotnych badań przy takiej muzyce twój umysł najlepiej się relaksuje, serce pracuje w wolniejszym tempie. Muzykę barokową charakteryzuje raczej powolna, spokojna, odprężająca melodia. Są to dźwięki o odpowiedniej częstotliwości. I właśnie te spokojne tony lekko obniżają ciśnienie krwi, poprawiają koncentrację, pobudzają korę mózgową do działania, zwiększają twoją kreatywność. W momencie gdy twoje mięśnie są rozluźnione następuje lepsze zapamiętywanie, myślenie staje się jaśniejsze.

Muzyka klasyczna pomaga również w przyswajaniu języków obcych. Szybciej zapamiętujesz słownictwo, wyrażenia i dłużej je pamiętasz. Fizyczna i umysłowa relaksacja pomaga Tobie również przełamać barierę mówienia w języku obcym redukując hormony stresu.

Tutaj znajdziesz fragmenty muzyki barokowej, które możesz wykorzystać podczas swojej nauki. Już po pierwszych nutach poczujesz odprężenie. Powodzenia w przyswajaniu wiedzy! Może dzięki tej metodzie staniesz się geniuszem w swoim otoczeniu