Korepetycje przez Internet


Jak bardzo w Polsce popularne stały się korepetycje przez Internet? Świadczą o tym statystyki. O ponad 36 % wzrosła liczba szkół stacjonarnych oferujących lekcje również przez Internet, a głównie przez Skype. Oczywiście uczniowie, jak i wielu nauczycieli jeszcze ostrożnie do tego podchodzą, ale to już tylko kwestia czasu. Na całym świecie nauka online stała się mega-popularna. Większość zaczyna się przekonywać do tej formy nauki. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu popularnego komunikatora Skype.

Zalet nauki przez Internet jest od groma. Nie tracisz czasu na żadne dojazdy, i w związku z tym korepetycje przez Internet są często tańsze od tych tradycyjnych. Ponadto, takie lekcje są bardzo elastyczne. Nauczyciele dostosowują się do twojego czasu wolnego. Ta forma nauki z pewnością ułatwia nam życie. Dlatego też, coraz częściej jest wybierana przez nas. Kto najczęściej wybiera naukę online? Głównie osoby zapracowane, matki wychowujące dzieci, osoby zamieszkałe daleko od większych miast oraz osoby, które cenią sobie wygodę i elastyczność. Jeśli chodzi o młodzież (mam tu na myśli wiek 14-18) to wciąż popularniejsze są kursy tradycyjne.

Ceny? I tutaj po analizie wielu stron oferujących naukę online mogę powiedzieć, że ceny są naprawdę różne. Za godzinę lekcji przez Skype’a zapłacimy w przedziale od 10 do 50 złotych. Najdroższe są zajęcia językowe i ścisłe. Ale tutaj chciałam uczulić na jedną rzecz po moich osobistych doświadczeniach ze Skype. Wybierając tę formę nauki, nie patrzcie na cenę (chociaż wiem, że to jest również ważne). Ale poznajcie wcześniej swojego lektora / nauczyciela. Dowiedzcie się gdzie pracuje, jakie ma doświadczenie, może jakieś sukcesy na koncie. To wszystko jest ważne, aby nie zostać oszukanym. Również ważne jest to, że masz możliwość płacenia za 1 godzinę, a nie za kilka od razu czy nawet kilkanaście. Pamiętaj, że dobra firma daje nam możliwości do wyboru.

Sama przekonałam się korzystając z Angielskiego przez Skype, że takie zajęcia są bardzo efektywne i w niczym nie ustępują tradycyjnym kursom. Dla mnie liczy się to, że mój lektor jest na wyłączność, a materiał jest w zupełności dopasowany do moich indywidualnych potrzeb. Dlatego wybierając dobrą firmę i dobrego lektora, możesz naprawdę zdobyć dużą wiedzę.

Ewa Gac